Akupunkturla Tedaviler

Anatomi vücudun normal şeklini, yapısını,içerdiği organları ve bu organlar arasındaki yapısal, görevsel ilişkileri inceleyen bilim dalıdır. Günümüzde anatomik oluşumların şekilsel yapılarına ek olarak işlevsel özelliklerinin de önem kazanması ile hücresel ve moleküler düzeydeki incelemeler ile anatominin sınırları her geçen gün genişletmektedir. Bu nedenle sağlık eğitimi alan öğrencilere kalıplaşmış, sıradan ve işlevsel bağlantılara önem vermeyen ezber bilgilerin verilmesi öğrenimi zorlaştırdığı gibi, öğrenilen bilgilerin kısa zaman sonra işe yaramaz düşüncesiyle unutulmasına neden olmaktadır.

Fiyat için arayınız:
+90 532 214 43 16

Kategoriler:

Yazar Hakkında

Mete Edizer

Mete Edizer

EDİTÖR

Prof. Dr. Mete Edizer

Editör Yardımcıları

Prof. Dr. A. Orhan Mağden

Prof. Dr. Mustafa Güvençer

Doç. Dr. Nüket Göçmen Mas

Doç. Dr. Funda Aksu

Yrd. Doç Dr. Nilüfer Yonguç


Anatomi vücudun normal şeklini, yapısını,içerdiği organları ve bu organlar arasındaki yapısal, görevsel ilişkileri inceleyen bilim dalıdır. Günümüzde anatomik oluşumların şekilsel yapılarına ek olarak işlevsel özelliklerinin de önem kazanması ile hücresel ve moleküler düzeydeki incelemeler ile anatominin sınırları her geçen gün genişletmektedir. Bu nedenle sağlık eğitimi alan öğrencilere kalıplaşmış, sıradan ve işlevsel bağlantılara önem vermeyen ezber bilgilerin verilmesi öğrenimi zorlaştırdığı gibi, öğrenilen bilgilerin kısa zaman sonra işe yaramaz düşüncesiyle unutulmasına neden olmaktadır. İnsan anatomisinin öğrenilmesinde organların, işlevlerinin ve diğer yapılarla bağlantılarının incelenmesi ve klinik ile bağlantılı olması bilgileri daha kolay anlaşılır ve kalıcı kılmaktadır. Elinizdeki kitapta ayrıntılarından çok doku ve organların genel özellikleri ve klinikte işlevsel olarak bilinmesi gereken noktalar üzerinde durulmuş, çağdaş tıp ve sağlık eğitimine katkı sağlanmaya çalışılmıştır.

Mesleğe kabulümde bana yol gösteren rahmetli sayın Prof. Dr. M. Tarık Günbay ve hocam sayın Prof. Dr. A. Orhan Mağden başta olmak üzere bizlere önderlik eden, bilimsel ve etik gelişimimizde örnek olan tüm hocalarımı ve arkadaşlarımı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Elinizdeki bu ders kitabının basımında her türlü kolaylığı sağlayan O’TIP Kitabevi sahibi Samuray Atacan’a, resimlere emek veren Aslı Deniz’e, her zaman bir şeyleri toparlayan Ender Çilengiroğlu ve dizgi ile son noktayı koyan Ali Çalış’a çok teşekkür ediyorum. Beni her konuda destekleyen, zamanlarını izinsiz kullandığım sevgili kızıma, eşime ve anneme şükranlarımı sunuyorum.

Bütün cerrahi bilim dallarının doğum sancısını çekmiş olan anatomiyi daha iyi, daha kolay, daha kalıcı anlatacak eserlerde buluşmak dileklerimle.