Dekartga

Karikatür her zaman muhalif bir sanattır. Herkesin bildiği gibi sayfalarca sözle anlatılamayanı bir çizgi ile anlatabilmek kıskanılacak bir durumdur. Bu albüm 4 yıldır ürettiği GAGA dergisinde yayınlanan karikatürlerden oluşmaktadır.

Fiyat için arayınız:
+90 532 214 43 16

Kategoriler:

Yazar Hakkında

Prof. Dr. Barış Baklan

Prof. Dr. Barış Baklan

1957 yılında doğdu. Ressam olmayı düşleyen bir çocuktu. Matematik öğretmeni olan babası “bu ülkede sanatçı olursan, mutlu olmazsın” dedi. O nedenle hekim olmaya karar verdi. Üstüne bir de gitti üniversite de hoca oldu. Üniversite yıllarında başlayan çizgi aşkı ise hiç bitmedi. Amatör çalışmalar, sergiler sürdü gitti. Geçtiğimiz 2 yıl boyunca Cumhuriyet Ege ekinde “ağaçkakan” adı ile haftalık karikatürler yayınladı. Halen haftalık “GAGA” adı ile yayımladığı bir “e-mizah” dergisi ile okurlarına ulaşıyor.

YAZAR

Barış Baklan

Karikatür her zaman muhalif bir sanattır. Herkesin bildiği gibi sayfalarca sözle anlatılamayanı bir çizgi ile anlatabilmek kıskanılacak bir durumdur. Bu albüm 4 yıldır ürettiği GAGA dergisinde yayınlanan karikatürlerden oluşmaktadır. Beğendiğiniz karikatürleri koparıp karşınıza asabilir, beğenmediklerinizi koparıp çöpe atabilirsiniz. Bakış açısını ve çizgileri kendinizle uyumlu ya da uyumsuz bulabilirsiniz. Çehov ne demiş? “Hayat seni güldürmüyorsa, espriyi anlamamışsın demektir”. Ne yapalım siz de çizin, yazın, sizin de olsun, korkmayın mizah ruhunuza iyi gelir.